Doğru Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

Toplu alımlar için özel fiyat teklifi almak ve sipariş vermek için 0(212)508 41 36 numaramızı arayarak merkez şubeye ulaşabilir ya da 0(531)359 24 66 numarasını arayarak satış temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Silikonlu duvar boyası ile plastik duvar boyası arasındaki fark nedir?

Aslında bütün duvar boyaları plastiktir. Silikonlu boyalarda ise boyanın kapatıcılığını arttırmak ve silinebilirlik özelliği vermek için silikon kullanılmaktadır. Silikonlu boyaların kapatıcılığı daha yüksektir ve temizlenme özelliği vardır.

Duvarımda saten boya var. Üzerine normal duvar boyası sürebilir miyim?

Eğer duvarınızda saten boya varsa üzerine direk su bazlı boya süremezsiniz. İlk önce Adolin Geçiş Transfer Astarı kullanmanız gerekmektedir.
Astar uygulaması yapıldıktan sonra normal boyanızı kullanabilirsiniz.
Eğer geçiş astarı sürmezseniz su bazlı boya kabuk gibi kalkar.

20 kg duvar boyasına ne kadar su katmalıyım?

Normal şartlar altında yaklaşık olarak yüzde 10 oranında su katmak yeterlidir. Ancak kullanmadan önce boya kutusunun arka yüzeyinde yer alan kullanım talimatını okumanızı öneriyoruz.

Merdiven boşluğu boyatmak için hangi boyayı kullanmalıyım?

Merdiven boşluğu duvarları en çok kirlenen yüzeylerden birisidir. Biz müşterilerimize tam yıkanabilir Silikonlu Parlak Boya – Adolin ürününü öneriyoruz. Tam silinebilir ve yıkanabilir bir ürün olduğu için çok kirlenen yüzeyler için en doğru üründür
.Adolin Silikonlu İpek Mat Duvar Boyası

Alçı üzerine hangi boya yapılır?

Alçı üzerine genellikle su bazlı boyalar kullanılır. Ancak size tavsiyemiz boya sürmeden önce Adolin Alçı Yüzey Astarı kullanmanızdır. Bu astar alçı sürülmüş alanı boyaya hazırlar. Astar kullanmadan direk boya sürerseniz boya sarfiyatınız ve maliyetiniz çok artacaktır. 

Mat boya ile parlak boya arasındaki fark nedir?

Mat boyalar daha dekoratif bir görünüm sağlarlar ve duvardaki kusurları kapatmaya yardımcı olurlar. Parlak boyalar ise daha ferah ve aydınlık ortamlar oluştururlar. Bununla birlikte parlak boyalar duvardaki kusurları daha kolay belli ederler. Bu yüzden parlak boya sürmeden önce duvara alçı çekmeniz daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.
Adolin Floret silikonlu silinebilir duvar boyası

Duvarımda is lekesi var, is lekesini nasıl çıkartabilirim?

Adolin Paydos is kapatan boya ile isli kararmış yüzeyleri boyayabilirsiniz. Kararmış yüzeyler paydos ile beyaza boyandıktan sonra üzerine normal duvar boyası sürebilirsiniz.

Duvarım nem alıyor. Nemi nasıl engelleyebilirim?

Nemli duvarlar zaman içerisinde küf ve kararma yaparak kötü görüntülere sebep olurlar. Normal şartlar altında nemin kaynağının kurutulması gerekmektedir. Ancak pek çok zaman bu mümkün olmaz. Bizim size önerimiz ise Adolin İzolin ürününü boya yapmadan önce sürmenizdir. Bu ürün kuruduğunda ince bir naylon film tabakası oluşturur. Bu ince naylon film ise duvardaki nemin boyaya geçmesini engelleyerek boyanın ömrünü uzatır.

Fayans üzerine boya yapabilir miyim?

Evet fayans üzerine boya yapabilirsiniz. Ancak boya yapmadan önce Adolin Bond primer fayans astarı kullanmalısınız. Bu astar fayans üzerinde boyanın tutunabileceği pütürlü yüzeyin oluşmasını sağlar. Fayansları astar kullanmadan boyarsanız boya kabuk gibi kalkacaktır.

Tavanlar ne ile boyanır?

Eskilerimiz tavanları kireç ile boyarlardı. Ancak artık tavanlar için özel olarak üretilmiş tavan boyaları var. Beyazlık ve kapatıcılık için biz müşterilerimize Tavan Boyası – Adolin Latex ürününü kullanmalarını öneriyoruz.

Duvar boyasına sim nasıl katılır?

Boyayı duvara sürmeden önce simi boyaya katabileceğiniz gibi duvar boyadıktan sonra simi duvara doğru üfleyerekte parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kartonpiyerleri ne ile boyamalıyım?

Genelde kartonpiyer boyamak için tavan boyası tercih edilir. Ancak biz müşterilerimize beyaz plastik boya kullanmalarını salık veriyoruz.

İç cephede hangi marka boya kullanılmalı?

Buluç Nalbur Yapı Market olarak Adolin Boya fabrikasının bölge bayisi ve yetkili satış noktasıyız. Başta ev ve sanayi boyaları olmak üzere her bütçeye uygun ve her ihtiyacınıza göre boya ürünleri üretimini ve satışını yapmaktayız.